KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9917624
*
nr 991 7624
Harald Sallberg
(1895-1963), Sverige
Etsning, Harald Sallberg (1895-1963), 132/310, Lejonbacken, 17x30
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2015
kl 20:08:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/11 16:01:05
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Harald Sallberg
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Läs mer om Harald Sallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik harald sallberg lejonbacken svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19
*
Harald Sallberg
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Läs mer om Harald Sallberg
nr 991 7624
Harald Sallberg
(1895-1963), Sverige
Etsning, Harald Sallberg (1895-1963), 132/310, Lejonbacken, 17x30
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/11 16:01:05 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Harald Sallberg
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 pÃ¥ Kanarieöarna, Spanien, mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Harald Sallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik harald sallberg lejonbacken svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19